fb

Do Maratonu Wolności pozostało:

Park Śląski to unikatowa „oaza zieleni" zlokalizowana w Chorzowie, pośrodku kilkumilionowej aglomeracji górnośląskiej w najbardziej uprzemysłowionym regionie kraju. To jeden z największych śródmiejskich parków w Europie. Od ponad 60 lat służy spacerowiczom, turystom, uczestnikom imprez masowych a także zwolennikom wzmacniania zdrowia i sportowej kondycji na łonie przyrody poprzez marsz, bieg lub jazdę na rowerze bądź rolkach.

IMG 2197 02IMG 7526 - KopiaPLANETARIUM  02

Znajdujący się na pograniczu Siemianowic Śląskich, Chorzowa i Katowic Park Śląski zajmuje aż 640 hektarów, z czego 250 ha to tereny leśne a 100 ha pielęgnowane stale powierzchnie parkowe. Stawy, sadzawki, strumyki, rozliczne gatunki drzew i krzewów oraz rozległe łąki stanowią w chorzowskim parku przyjazną ostoję dla dzikiej fauny.

Teren Parku Śląskiego to także niecodzienne nagromadzenie oraz urozmaicenie turystycznych i rozrywkowych atrakcji. Wśród nich jest Planetarium Śląskie, największa i najstarsza tego typu atrakcja w kraju, modernizowany Stadion Śląski oraz Śląski Ogród Zoologiczny, w opinii fachowców uważany za najlepiej zlokalizowane zoo w kraju. W Parku Śląskim jest też ciągle największy polski lunapark – Śląskie Wesołe Miasteczko oraz Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny" , niezwykły skansen prezentujący śląską wieś sprzed wieków.

Najważniejszą inwestycją ostatnich kilkudziesięciu lat była budowa kolejki linowej „Elka". Po siedmiu latach kultowa atrakcja wróciła do Parku Śląskiego w ubiegłym roku. Na razie odtworzono pierwszy odcinek – między Stadionem Śląskim, a Śląskim Wesołym Miasteczkiem. To jedna w kraju kolejka działająca w systemie mieszanym – goście mogą podróżować nad Parkiem w 8-osobowych gondolach i na 4-odsobowych kanapach.

Częstym wizytom w Parku Śląskim sprzyja dobrze rozwinięta, okoliczna baza hotelowa oraz świetne skomunikowanie z pobliską autostradą A4, Drogową Trasą Średnicową oraz centrum Katowic i Chorzowa.

Goście mogą spacerować w otoczeniu wspaniałej natury m.in. w ogrodach różanym (największy w Polsce) oraz bylinowym, a także uczestniczyć w kilkudziesięciu imprezach, które odbywają się na terenie Parku. Wśród tych największych są m.in. Wystawa Kwiatów i Ogrodów oraz organizowany przez Tyskie Beerfest.

Organizatorzy

 parkchorzow

Sponsorzy

    peugeotlogo-wwwactive investmentFOCUS-HOTELS znak RGBEtixDworek ParkowyReklamio

 

Partnerzy

fundacjaMK-team black

Patroni medialni

   maratony polskiesport wwm logo3-06

Projekt oraz realizacja systemu: Storm Interactive - Twój partner w nowych technologiach