fb

Do Maratonu Wolności pozostało:

thumb IMG 8832 KopiowaniePrawie 500 osób zdecydowało się na start w Chorzów Park Śląski Maraton (wraz z biegiem na 5 km). Zameldowali się na starcie, który w tym roku zaplanowany został pod szybem Prezydent na kompleksie Sztygarka w Chorzowie.
- Nie szarżujcie i nie przesadzajcie z tempem, spokojnie – ostrzegał w strefie startu August Jakubik, ultramaratończyk. – Każdy zna swoje możliwości i wie na co go stać przy tych temperaturach.
Bo to właśnie temperatura dyktowała dzisiaj warunki na trasie. Upalna niedziela, która zapewne cieszy większość Ślązaków, akurat dla biegaczy stanowi kolejny element walki z królewską trasą (42 km), z konkurentami, z własnymi słabościami, z samym sobą. Ale ci z Chorzów Park Śląski Maraton zwyciężyli – dobiegli do mety i dla każdego należą się wyrazy wielkiego uznania. Oczywiście byli wśród nich ci najszybsi – całość wygrał Michał Kaszuba z Piekar Śląskich – jedyny zawodnik, który przebiegł dystans w czasie poniżej trzech godzin.
- To moje pierwsze zwycięstwo w maratonach, a w tym roku skończyłem 40 lat. Strasznie się cieszę, że udało się to dodatkowo w tak trudnych warunkach – mówił na mecie w Parku Śląskim Kaszuba.
W klasyfikacji Pań zwyciężyła Patrycja Malorny z miejscowości Kamyk.
- Niesamowicie ciężka ale ciekawa trasa. Dla mnie ważne, że w tych tropikach osiągnęłam czas niewiele dłuższy od mojej życiówki, która wynosi 3 godz. 28 minut – oceniała Malorny.
Oprócz głównego dystansu, w ramach mini festiwalu biegowego, zaplanowanego przy okazji maratonu, rozegrany został bieg na 5 km oraz 500-metrowy bieg dla dzieci.
Obok Miasta Chorzów, głównymi partnerami przedsięwzięcia byli: Peugeot, Etixx, Denso, Sklep biegacza, Activ Investment.