fb

Do Maratonu Wolności pozostało:

IMG 9203 KopiowanieRozmowa ze zwycięzcą Chorzów Park Śląski Maraton:


- Nie wyglądasz na bardzo zmęczonego.
- To pewnie z emocji, że udało się wygrać. Mam co prawda już za sobą starty m.in. w Orlen Warsaw Maraton, ale jeszcze nigdy nie zwyciężyłem. Tym nie mniej warunki pogodowe były bardzo trudne – oczywiście chodzi o wysokie temperatury. W sumie to można dzisiejszy bieg nazwać mega-maratonem. Wygraną w nim dedykuję żonie i córce, które niezwykle mnie wspierają.
- Przez większość dystansu byłeś nieco za prowadzącymi a udało się wygrać – kiedy wyczułeś swoją szansę na zwycięstwo?
- Gdzieś około 25 kilometra zauważyłem, że lider słabnie. Jakoś udało mi się odnaleźć dodatkowe siły, dogonić go na 27 kilometrze a później wyprzedzić. Warto podkreślić, że nie dałbym rady tego zrobić, gdyby nie profesjonalna obsługa biegu. Osoby na rowerach pilnujące zawodników i dostarczające wodę, dobre zabezpieczenie i organizacja – to dodatkowo mobilizuje i daje pewność, że można dać z siebie jeszcze więcej.
- Trasa trudna?
- Zdecydowanie. W kość dały przede wszystkim podbiegi, których nie brakowało. No ale skoro facet taki jak ja, któremu właśnie stuknęła czwarta dziesiątka, może ją pokonać, to widać, że się da.
- To tym większe gratulacje za zwycięstwo.
- Dziękuję. Jestem przykładem tego, że biegać – nawet tak mordercze dystanse – można w każdym wieku i jest to sport nie przeznaczony tylko dla młodych. Zachęcam do biegania, choć oczywiście do tak trudnego dystansu trzeba się przygotowywać bardzo długo.

Organizatorzy

 parkchorzow

Sponsorzy

    peugeotlogo-wwwactive investmentFOCUS-HOTELS znak RGBEtixDworek ParkowyReklamio

 

Partnerzy

fundacjaMK-team black

Patroni medialni

   maratony polskiesport wwm logo3-06

Projekt oraz realizacja systemu: Storm Interactive - Twój partner w nowych technologiach