fb

Do Maratonu Wolności pozostało:

MarrrratooonZa nami Maraton Wolności, największe, jak dotąd, logistyczne przedsięwzięcie przygotowywane przez Park Śląski. Na starcie królewskiego dystansu stanęło 318 zawodników, a w biegu na 5 kilometrów wystartowało 384 uczestników. 42 kilometry 195 metrów najszybciej przebiegł Ukrainiec, Viktor Starodubtsev.

Maraton zainaugurował Czerwiec Wolności, cykl wydarzeń poświęcony 25-leciu częściowo wolnych wyborów. Podczas otwarcia przypomniał o tym prezes Parku Śląskiego, Arkadiusz Godlewski. – Ta rocznica to fantastyczny powód do dumy, radości i do wspólnego świętowania.

Trasa biegu wiodła m.in. przez Chorzów, Katowice i Siemianowice Śląskie. Zawodnicy mijali m.in. zoo, skansen, szyb Prezydent, chorzowską „Wolkę", kopalnię „Wujek", gdzie zagrała orkiestra, ścisłe centrum Katowic oraz kilka ulic w Siemianowicach, gdzie przygotowano strefę kibica.

Na mecie najszybszy był Viktor Starodubtsev ze Lwowa. Pokonał maraton w czasie 2 godzin i 30 minut. Czytaj rozmowę ze zwycięzcą - TUTAJ

Pierwszą kobietą, która zameldowała się na mecie była natomiast Agata Goraj. Katowiczanka przebiegła swój pierwszy w życiu maraton i przyznała, że było łatwiej niż się spodziewała. – Sporo było podbiegów i zbiegów, ale one jeszcze bardziej dynamizują bieg i nie jest nudno – -uważa i dodaje, ze z wyniku jest bardzo zadowolona. – Mężczyźni nie lubią, gdy wyprzedza ich kobieta. Denerwują się wtedy, a mnie to jeszcze bardziej mobilizuje – uśmiecha się.

W biegu na 5 kilometrów pierwszy na mecie był Paweł Kosek z Tychów. Przybiegł z czasem 16 minut, 38 sekund. – Wziąłem ten bieg na spokojnie. Sporo startów było ostatnio m.in. w Gliwicach i w Oświęcimiu. Byłem trochę zmęczony, ale myślę, że wszystko wyszło, jak chciałem – mówi. – Mam za sobą już kilka maratonów, ale na razie nie planuję startu na takim dystansie. Zrobię to dopiero, gdy będę w takiej formie, która zagwarantuje dobry wynik.

Organizatorzy

 parkchorzow

Sponsorzy

    peugeotlogo-wwwactive investmentFOCUS-HOTELS znak RGBEtixDworek ParkowyReklamio

 

Partnerzy

fundacjaMK-team black

Patroni medialni

   maratony polskiesport wwm logo3-06

Projekt oraz realizacja systemu: Storm Interactive - Twój partner w nowych technologiach